Eesti English Русский
Menüü
Otsi
                     Soovitame:


 
           
 
       
              
         
         
 

           

            

            

            

Katusematerjalide müük

Viilkatused
Materjale viilkatustele on mitmes klassis, alates soodsast plekist kuni eriti luksuslike kivideni ja ka hinnad on väga erinevad sőltuvalt materjalist ja tema elueast. Kivi- ja eterniitkatused on mőnevőrra raskemad plekk-katusest ja bituumensindlist, seega tuleb kaaluga arvestada katusekonstruktsioonide valmistamisel. Vana maja puhul tuleb lasta spetsialistidel hinnata sarikate ja katusekonstruktsioonide tugevust ja vajadusel seda tugevdada. Kivikatuste vastupidavus on eriti pikaajaline. Plekk-katuste eeliseks on tema vähene kaal ja ka paigalduskiirus. Eterniidi (asbestivaba kiudtsement-laineplaat) eeliseks on kerge paigaldus, hea vastupidavus ja soodne hind.
Vanade hoonete sarikavärk on talunud igasuguseid ilmaolusid juba aastakümneid. Kui märg lumi ei ole sellele seni liiga teinud, vőib teha panuseid, et üllatusi ei tule ka poolelsajal lähiaastal. Väga vanade katuste alus vőib tőepoolest olla juba küsitav. Őnneks on seda hõlbus vastavate mőőteriistadega paika panna.
Viilkatuse eluiga sőltub valitud kattematerjalist, konkreetse partii kvaliteedist, paigaldusest, katuse asukohast (kliima, paiknemine ilmakaarte suhtes), katuse kaldest ja hooldusest.

Loe lisaks


Lamekatused

Lamekatuse all mőeldakse katust, mille kalle on 5% ja väiksem. Lamekatuse kandeelemendiks on rõhtne vői veidi kaldu alustarind ja katteks bituumenpapp vői mőni muu rullmaterjal.
Modifitseeritud bituumenist rullmaterjalid on enimkasutatavad lamekatuste katusekatted nii Eestis kui ka mujal maailmas. Bituumenist rullmaterjalid moodustavad umbes 70% kogu Euroopa lamekatuste turust. Bituumenist katusekatted sisaldavad elastomeerseid või plastomeerseid modifikaatoreid, on elastsed ning UV-kiirguse ja väiksemate vigastuste kaitseks kaetud kiltkivipuistega. Materjalid on armeeritud polüester- või klaaskiudkangaga ning neid on võimalik paigaldada vastavalt katusekaldele ühe-, kahe- või kolmekihiliselt.

Loe lisaksSelf guided audio tour app image